שעת הכושר שלכם הגיעה

אז בחוץ כבר נהיה קר ופחות נעים, החשיכה יורדת מוקדם והערנות והפעלתנות מפנים את מקומם ללאות ופינוק. כן, החורף מראה את פניו וכל מצב הרוח שלנו משתנה. הרצון להיכנס לבגד הים המהמם מפנה את מקומו לרצון להתכסות בסוודר חם ובשמיכה עבה, הגאווה בהסתובבות עם ג'ינס צמוד הופכת לרצון עז לא להרטיב את המגפיים החדשים והמחממים.

זה לא סוד כי בתקופת החורף רמת הפעילות הגופנית שלנו יורדת באופן טבעי וכי, כמו דובים בקוטב, אנו מעדיפים להסתגר בבית, לשמור על חום הגוף, לאכול ולישון.

גוף האדם רגיש לשינויים המתרחשים בפתאומיות ולכן הפסקת פעילות גופנית מביאה לעליה במשקל ולהפיכת השרירים, עליהם עמלנו כה רבות בחודשי החום, לשומנים, אותם נצטרך להוריד באביב הקרוב, וחוזר חלילה. אין לשכוח כי היכולת שלנו לבצע את השינויים הפיזיולוגיים הולכת ומאבדת מחיוניותה עם השנים, וככל שאנו מתבגרים, כך ניאלץ לעבוד קשה יותר על מנת להשיג את התוצאות שבגיל צעיר השגנו בקלות יחסית.

ההמלצה של כל מומחי הכושר ושל כל הפיזיולוגים היא להמשיך ולהתאמן באופן סדיר גם בחורף, ולהתאים את אופן הפעילות למזג האוויר. אם, לדוגמא, אתם נוהגים לרוץ בחוץ, תוכלו לעשות זאת במכשיר הליכון בחדר כושר מקצועי, אם נהגתם לרכב על אופניים, הרי שהיום תוכלו למצוא שיעורי ספינינג ואופני כושר במכונים מובילים לבריאות הגוף, ויתרה מכך, תוכלו לבנות תוכנית אימון אישית מקצועית, שתקל עליכם את הדרך להגעה, ולשמירה, על היעדים שאותם הצבתם לעצמכם וליצור חברויות עם מתאמנים אחרים שיעזרו לכם, כפי שאתם תעזרו להם, כאשר תיתקלו בקשיים או ברגעי משבר.

האימון בחדר כושר מחומם, נעים ומזמין הוא התרופה הטובה ביותר לחודשי החורף הקרבים ובאים אלינו לטובה, וזוהי שעת הכושר שלכם, ושלכן, להמשיך ולטפח את הגוף והנפש, כך שלא תצטרכו להצטער על ההזנחה כאשר יפציע עלינו האביב בקרוב ושוב יוצאו מהארונות בגדי הים והג'ינסים הצמודים והאהובים.

 
 | יצחק נחמד יצחק נחמד  |  להיות בכושר  |  3423 צפיות  |  Apr 2, 2012

תגובות

תגובות

פעולות
מחבר